Новини

Ървин Уелш отмени посещението си в София заради семейни причини

Писателят Ървин Уелш е отменил идването си в София за премиерата на документалния филм „Избери Ървин“. Причината посещението му да бъде отменено са непредвидени семейни обстоятелства, съобщиха от екипа на кино-литературния фестивал „Синелибри“.

Авторът на романа „Трейнспотинг“ трябваше да се срещне с феновете си на 17 октомври в Централни хали по време на Десетия кино-литературен фестивал „Синелибри“.

Повод за срещата беше официалната премиера на филма „Избери Ървин“, посветен на живота и творчеството на шотландеца. Тя остава на 16 октомври от 19:00 ч. в кино „Люмиер“.

Най-известният роман на Уелш – „Трейнспотинг“ – излиза за първи път на български език през 2008 г., а неговата филмова адаптация, режисирана от Дани Бойл през 1996 г., става истинска класика и е номинирана за „Оскар“.

В България са издадени и други бестселъри на Уелш: „Престъпление“, „Креватните тайни на майсторите готвачи“, „Ваещият с ножове“ и „Панталоните на мъртвеца“ .

Преди броени дни „Трейнспотинг“ излезе в чисто ново издание с логото на издателство „Колибри“.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *