Книги

Валентина Антонов написа „90 хроники за щастие“ срещу бърнаут

„Да правиш това, което искаш, е Свобода. Да обичаш това, което правиш, е Щастие“ – така започва книгата на Валентина Антонов „90 хроники за щастие“.

Книгата, която излезе с логото на издателство „Екрие“, е за всеки читател, който познава стреса, умората, физическото и психическо изтощение, силното неудовлетворение от случващото се в момента. Нежеланието за започване на нов ден бавно е преминало границата в емоционално и физическо отвращение. Усещаме дори омраза към работата, ежедневието, сутрешното кафе, храната, излизането навън.

„Избрали сме самоизолацията, защото всеки и всичко приемат облика на дразнител. Бърнаут! Думата означава прегаряне. Щастието обаче е в Духа ни. Във всяка секунда. Трябва да ценим Времето, Природата, Живота, хората, да ценим самия себе си“, пише журналистката и автор на 90 хроники за щастиеВалентина Антонов.

Книгата е личната изповед на една млада жена, стигнала до ръба на пропастта в желанието си да постигане успешна кариера и професионално развитие…

„Признавам, че допреди две години имах сериозно „професионално разстройство“ – наричам го „кариерна булимия“. Отпивайки от ароматния чай днес, внасям хармония в ретроспекцията на времето насаме със себе си. Осъзнавам какъв номер ми изигра учудващо добрата комбинация от нетърпение и амбиция. Увереност, която ме тласкаше все по-нагоре по стълбицата на успеха, докато достигнах върха, и полетях устремно надолу с разпердушинени криле. Стигнах дъното. И там осъзнах, че съм се самоизпепелила – отвътре и отвън. От мен и само от мен самата зависеше дали ще се преродя като феникс, готова да изживея „втори“ живот“, пише Валентина.

„Един от основните ми навици е да започна деня си с искрено чувство на благодарност. След това отделям необходимото време за медитация и дихателни упражнения. Всяка сутрин полагам необходимите грижи, така че да съм здрава психически, физически и духом. След това се отдавам на ангажименти и планове за деня, като винаги имам едно наум, че “ще има утрешен ден”.
Метод за потискане нямам. В миналото имам твърде много притъпени емоции и премълчани чувства. Вече не“, споделя авторката. „Няма значение в какъв свят живеем, а какъв свят живее в нас!“, категорична е Валентина и съветва: „Не отлагайте радостта от живота във времето. Щастието се живее в настоящето“

Из „90 хроники за щастие“

  • Да правиш това, което искаш, е Свобода.
  • Да обичаш това, което правиш, е Щастие.

Казвам се Валентина Антонов. Може да ме познавате, а може би не, но аз ви познавам. Споделеното от мен ще ви помогне така, както помогна на мен и на много други, с които ни свързват общи идеали, професионални цели, сринати светове и осъществено НОВО начало.

Преживях бърнаут. Едва оживях. Тук съм, за да ви разкажа и покажа.

Успехът е в силата да продължаваш напред дори в най-трудните моменти.
Желанието да променяш и готовността да се промениш!

Можете да поръчате книгата ТУК.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *